Wczytuję dane...

Bloki Artystyczne

W kategorii bloki artystyczne można znaleźć szeroką ofertę bloków dedykowanych do różnych technik malarskich, kreślarskich czy mieszanych. Oferta skierowana do wszystkich, którzy potrzebują papieru o wysokiej jakości oraz odpowiedniej gramatury i tekstury.

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór  bloków: do akryli, do pasteli i węgla, do markerów, bloki akwarelowe, mixed media czy szkicowniki. 

Podstawowym surowcem do produkcji papieru jest celuloza, jednak niektóre techniki malarskie na przykład akwarela, wymagają papieru bardziej wytrzymałego i absorbującego wodę. W takich przypadkach często używa się do produkcji włókien bawełnianych,  co powoduje że taki papier jest dodatkowo bardziej miękki i plastyczny, te właściwości pozwalają na wykorzystanie go do celów rękodzielniczych, offesotych i graficznych (nadruki i tłoczenia).

Bloki artystyczne stanowią bardzo szeroką kategorię i w zależności od potrzeb można podzielić je według zastosowania, wielkości, rodzaju papieru czy składu (klejone, szyte, na spirali)

Rynek papierniczy oferuje rónież  bloki i papiery typu acid-free – bezkwasowe i bez wybielaczy optycznych dzięki czemu nałożona na taki papier farba (bądź pigment) nie zmieniają koloru, jest to bardzo ważne przy technice akwareli a także kaligrafii.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów